Цікавинки

ЦІКАВИНКИ ПРО ДУБ


 Жолуді дуба є горіхами.
Багато видів дуба відносяться до вічнозелених дерев.
В Австралії неможливо зустріти дуб, просто тому що там його і немає.
 В Європі зростає близько 20 видів дубів.
 Для виготовлення пляшкових пробок використовується – Дуб корковий. Зростає цей дуб в Іспанії, Франції,  і на Чорноморському узбережжі Кавказу. Дуб кам’яний дає солодкі жолуді, які можна вживати в їжу (цей дуб росте в Італії).
У багатьох країнах Америки, індіанці вживали жолуді в якості їжі
Жолуді дуба використовуються як корм худобі.
Трюфелі (найдорожчі гриби) ростуть під дубами.
Кора дуба має лікарські властивості.
Дуб плодоносить (дає жолуді ) у віці від 20 до 50 років.
Деревина дуба використовується у виробництві кораблів, меблів, підлогових покритті.
Дуб є національною рослиною багатьох країн, включаючи США, Англію, Францію, Німеччину, Латвію, Польщу та Сербію. Він символізує силу і витривалість.
 Більшість видів дубів живуть більше 200 років. Є деякі види дуба, які живуть до і більше тисячі років.
1300 річний дуб знаходиться в Україні На Волині є урочище Юзефін (Рівненська область), де зростає дуб віком понад 1300 років! Загалом в Україні взято на облік 3 295 унікальних дерев віком понад сто років. 

ЦІКАВИНКИ  ПРО МОРОЗИВО 

 

 


Морозиво — це ласощі від яких не відмовиться практично жодна людина у світі попри вік, стать і національність. Його люблять всі!
1. Історія морозива сягає сивої давнини, на думку істориків перші холодні ласощі винайшли понад п'ять тисяч років тому в Древньому Китаї. Вже тоді імператорська сім'я мала можливість насолоджуватись морозивом, до складу якого входило молоко, лід, сік і фрукти.
2. Морозиво до якого ми звикли з'явилось відносно недавно. У вафельному ріжку його подають лише з 1896 року, до того морозиво як правило їли з маленьких паперових тарілочок.
3. Найбільше споживання морозива в усьому світі припадає на Сполучені Штати.

4. Шеф-кухар Хестон Блюменталь у Великобританії зробив ріжок морозива висотою понад чотири метри а вага начинки склала понад тонну. Для того, щоб це кулінарне диво застигло пішов цілий місяць.
5. Протягом життя одна корова може виробити достатню кількість молока, щоб зробити до 30000 літрів морозива.
6. Най популярніше морозиво у світі ванільне понад 33%,а  шоколадне всього 19%.
7. У Канаді морозиво краще продається взимку, ніж в літні місяці.
8. У перші дні
телебачення
, на кулінарних шоу для імітації морозива використовували картопляне пюре. Справжнє морозиво дуже швидко топилось від тепла освітлювальних прожекторів. І досі при виготовленні рекламних роликів про морозиво, дуже часто справжнє морозиво не потрапляє у кадр.
9. Є три основні види морозива: пломбір, вершкове та молочне. Найбільш жирним морозивом є пломбір, зазвичай при його виготовленні використовують згущене молоко або вершки. В ньому міститься більше ніж 12% молочного жиру. Вершкове більш дієтичне і містить молочного жиру близько 8-11%. Найбільш не жирним серед справжнього морозива є молочне — молочного жиру в ньому міститься не більше 7,5%.




Немає коментарів:

Дописати коментар